Start Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela adwentu - 17.12.2023

Email Drukuj PDF

III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2023 r.

 

  • Niech dzisiejsza niedziela napełnia nasze serca i rodziny radością. Korzystajmy jeszcze z darów sakramentalnych jakie ofiaruje nam Bóg przez Kościół.
  • W piątek 22 grudnia będzie w Kaliszu tzw. „Noc Konfesjonałów”. Od godz. 19.00 do 23.00 można będzie skorzystać ze spowiedzi w następujacych kościołach: katedra św. Mikołaja, bazylika św. Józefa, sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (ojcowie jezuici), sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), kościół Opatrzności Bożej (ul. Polna), kościół św. App. Piotra i Pawła (os. Dobrzec).
  • W tym roku wigilia Bożego Narodzenia przypada w IV niedzielę adwentu. Msze św. niedzielne będą o godz. 8.00, 10.00, 12.00. Zapraszamy w dni powszednie na roraty o godz. 6.30 (w sobotę o 8.00). W poniedziałek i środę roraty również o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy zapisane dzieci po odbiór paczek. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom, którzy je przygotowali. Dziękujemy również za włączenie się w akcję – Tytka Charytatywna i Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest jeszcze możliwość włączenia się w te dzieła. Tytki prosimy przynieść do soboty, a paczki dla dzieci do środy.
  • Pasterka w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 22.00 i i północy. Połowa tacy z pasterki przeznaczona jest na fundację Pro Familia. W Boże Narodzenie i drugie święto msze święte w porządku niedzielnym.
  • Wspólnota Synaj zaprasza we wtorek o 18.00 na mszę świętą i modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  • W zakrystii i przed kościołem można jeszcze nabyć poświęcone opłatki (dochód przeznaczony na pokrycie kosztów malowania), świece Caritas, nowy numer Opiekuna i książki o naszej świątyni. Kartki na zgłoszenia kolędowe wyłożone są na ołtarzach. Prosimy je przynieść do 24 grudnia. Kolędę możemy zgłosić również na telefon dyżurny. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
Więcej…