Start Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela adwentu - 24.12.2023

Email Drukuj PDF

IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2023 r.

 

  • Dziś o zmroku kończy się czas adwentowego oczekiwania i rozpocznie się okres Bożego Narodzenia. Niech dzisiejsza wigilia i związana z nią wieczerza będzie radosnym przeżyciem w naszych rodzinach narodzin Zbawiciela świata.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla dzieci, tytek charytatywnych i wsparli przez nabycie świecy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • Pasterka dziś o godz. 22.00 i o północy. W pierwsze i drugie święto Narodzenia Pańskiego msze święte w porządku niedzielnym.
  • We wtorek obchodzimy święto św. Szczepana M; w środę św. Jana Ewangelisty; w czwartek Świętych Młodzianków M. W środę obchodzimy również Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Powstanie było największym zrywem niepodległościowym na terenie zaborów, który zakończył się zwycięstwem. Zachęcamy do wywieszenia w tym dniu flag państwowych.
  • W przyszłą niedzielę odpust Świętej Rodziny. Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00 (suma odpustowa) i o godz. 18.00 (msza dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego). Sumie będzie przewodniczył ks. dr Krzysztof Niciejewski, diecezjalny egzorcysta. Po sumie odpustowej procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy całą Asystę Parafialną. Po procesji poczęstunek przed kościołem przygotowany przez Wspólnotę Synaj, Żywy Różaniec i wielu dobrych parafian. Serdecznie zapraszamy.
  • Do nabycia świąteczny numer Opiekuna ze śpiewnikami kolędowymi, Misyjne Drogi i medytacja. Są również świece Caritas i poświęcone opłatki.
  • Odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy od 2 stycznia. Dziękujemy za zaproszenia. Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i związanym z naszym kościołem Bożego błogosławieństwa, szczęścia, zdrowia, radości i pokoju.
Więcej…