Start Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny - 31.12.2023

Email Drukuj PDF

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

31.12.2023


  • Dziękujemy Świętej Rodzinie za dar opieki nad naszą Parafią. Dzisiaj składamy Bogu dziękczynienie za ROK JUBILEUSZOWY 350 ROCZNICY KONSEKRACJI NASZEJ ŚWIĄTYNI.
  • W poniedziałek obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze w porządku niedzielnym. We wtorek wspominamy świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu. W sobotę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu modlimy się za misjonarzy i zbieramy ofiary na misje. Ofiary składane przed kościołem za tzw. zestawy na Trzech Króli przeznaczone będą na pokrycie kosztów malowania świątyni. ORSZAK TRZECH KRÓLI W KALISZU rozpocznie się ok. godz. 12.15 w parafii św. Gotarda i przejdzie do kościoła ojców franciszkanów
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia przez wykonane prace przy żłóbku, wystroju kościoła i ogrójca, przygotowanie liturgii. Dziękujemy ks. Łukaszowi, Siostrom Nazaretankom i Wspólnotom działającym w naszej parafii.
  • W czwartek zapraszamy na modlitwę w intencji rodzin i obrony poczętego życia do sanktuarium św. Józefa, która rozpocznie się o godz. 17.00.
  • W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy też o godz. 19.30 na mszę świętą, adorację, modlitwę o uzdrowienie i namaszczeniem olejem św. Szarbela o godz. 19.30. W sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP po mszy świętej o godz. 8.00. Do chorych z posługą sakramentalną i kolędą ks. Proboszcz uda się w piątek od godz. 8.00.
  • Zachęcamy do czytania Opiekuna i innych czasopism katolickich.
  • Z racji wizyty duszpasterskiej msze święte we wtorek i czwartek będą o godz. 6.30 i 7.00. W tych dniach nie będzie eucharystii wieczornych. Kancelaria w środę i piątek po mszy świętej o godz. 18.00 (ok. 19.45).
  • Podsumowanie roku 2023: chrzty – 27 (z parafii – 20); Pierwsza Komunia święta – 41 (z parafii – 30); bierzmowanie – 14 (z parafii – 13); śluby – 3 (zapowiedzi – 11); pogrzeby i pochówki – 80 (z parafii – 72). Uczestnictwo wiernych w mszach świętych niedzielnych to ok. 17% (licząc z 4.000 mieszkańców).
Więcej…