Start Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła - 11.02.2024

Email Drukuj PDF

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2024 r.

 

  • Najbliższa środa rozpoczyna Wielki Post. Na znak pragnienia nawrócenia i podjęcia pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy, bo wszyscy jesteśmy słabymi i grzesznymi ludźmi. Msze święte w Popielec o godz. 6.30, 9.00, 15.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu osoby między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post (ograniczenie liczby posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich), a wszystkich powyżej 14 roku życia – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dzisiaj rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich wiernych, by prosili Boga o uzdrowienie naszych braci i sióstr pogrążonych w nałogach i zniewoleniach.
  • Dziś w Światowy Dzień Chorego ogarniamy modlitwą wszystkich chorych z naszej parafii i naszych rodzin.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę wyruszy ulicami naszego miasta Kaliska Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie przy kościele ojców jezuitów o godz. 14.00. Nasza parafia podejmie Krzyż przy stacji VI (przy ratuszu).
  • Spotkanie dorosłych pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w środę o godz. 19.00 w kościele.
  • Zapraszamy młodzież męską (od klasy 8 szkoły podstawowej wzwyż) na rekolekcje "Pełne zanurzenie", które odbędą się w dniach 23-25 lutego w seminarium w Kaliszu. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, a zakończenie w niedzielę około godz. 13.00. Należy zabrać śpiwór, rzeczy osobiste, notatnik i Pismo Święte. Zapisy mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie: 62 767 24 58 (w godz. 8.00-13.00). Udział jest bezpłatny.
  • Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP w Środę Popielcową przed kościołem będzie zbiórka ofiar na organizację pomocy poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie.
  • Do nabycia Opiekun i medytacja.
  • Decyzją Ks. Biskupa Damiana Bryla wikariusz naszej parafii ks. Łukasz Zawidzki zostaje skierowany od 1 marca do pracy w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu w funkcji ojca duchownego kleryków. Za pełną wiary i zaangażowania posługę w naszej parafii składamy Ks. Łukaszowi serdeczne podziękowanie.
Więcej…