Start Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego - 31.05.2020

Email Drukuj PDF

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020r.

 

 • Najważniejszą potrzebą naszego życia jest obecność Ducha Świętego. Bez Niego nie jesteśmy w stanie rozpoznać, jaki jest plan zbawienia nas samych i całego świata. Niech otrzymane dzisiaj dary duchowe wskazują nam drogę do nieba.
 • Dzisiejsza uroczystość kończy w Kościele okres Zmartwychwstania Pańskiego, ale czas komunii świętej wielkanocnej został przedłużony do 14 września.
 • W liturgii Kościoła w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Z racji Dnia Dziecka modlimy się za wszystkie dzieci z naszej parafii. W środę wspomnienie św. Karola Lwangi i męczenników z Ugandy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego, a w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 • Wracamy do porządku mszy św. niedzielnych: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 19.30. Eucharystię dla sióstr o godz. 7.00 zachowamy do końca czerwca. Osoby, które nie mogą przyjść do świątyni, zachęcamy do łączenia się z nami przez transmisje na kanale YouTube msze św. w piątki o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 10.00 i 18.00. Prosimy, aby w kościele i na placu zachowywać między sobą odpowiednie odległości oraz przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Przy przyjmowaniu komunii świętej na rękę prosimy o zdejmowanie rękawiczek. Zalecamy ten sposób przyjęcia Ciała Pańskiego i dziękujemy za zrozumienie naszej troski o Was oraz otwartość serca. Osoby, które pragną przyjmować komunię do ust, prosimy o podchodzenie po przyjmujących na rękę.
 • Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45.
 • W tym tygodniu w czwartek w bazylice św. Józefa modlitwa i msza św. w intencji rodzin i obrony życia. Rozpoczęcie o godz. 17.00.
 • W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas mszy świętych i od godz. 17.15. Msza św. w intencji uzdrowienia i uwolnienia o godz. 19.30. Odwiedziny chorych po telefonicznym potwierdzeniu przez chorych lub rodzinę.
 • W pierwszą sobotę czerwca msza św. i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00.
 • Wraca możliwość organizowania spotkań parafialnych z zachowaniem przepisów sanitarnych. Dlatego dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 12.00 i spotkanie formacyjne, a kandydatów do bierzmowania zapraszamy w środę 10 czerwca na nabożeństwo czerwcowe, mszę św. i katechezę w kościele.
 • Tych, którzy rozpoczęli w marcu przygotowanie do sakramentu małżeństwa, zapraszamy na kontynuację spotkań 17 i 18 czerwca o godz. 19.00 oraz w sobotę 20 czerwca od 9.30 do 17.00.
 • W zakrystii dostępne są nowe numery Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Różańca.
Więcej…