Start Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela zwykła - 29.10.2023

XXX Niedziela zwykła - 29.10.2023

Email Drukuj PDF

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2023 r.

 

  • W środę od godz. 12:00 i czwartek we wszystkich kościołach i kaplicach można uzyskać – jeden raz – odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłego. Warunki odpustu: nawiedzenie Domu Bożego, przyjęcie komunii św., modlitwa w intencjach papieskich, stan łaski uświęcającej, odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego pod warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych.
  • W uroczystość Wszystkich Świętych msze święte w naszym kościele będą o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Msza święta z uroczystości będzie również we wtorek 31 października o godz. 18.00.
  • Msze święte na cmentarzu komunalnym przy ul. Poznańskiej będą odprawione o godz. 10.00 i 12.00; a na cmentarzach miejskim i tynieckim o godz. 12.00.
  • Serdecznie zapraszamy na KOROWÓD ŚWIĘTYCH, który odbędzie się we wtorek 31 października. Korowód wyruszy o godz. 16.30 sprzed naszego kościoła i przejdzie do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Niech to będzie radosne wyznanie naszej wiary w obcowanie Świętych i pewność, że po śmierci przychodzi pełnia życia. Zachęcamy do przebierania się za swoich Patronów lub ulubionych Świętych oraz narysowania ich wizerunków i zabrania ze sobą.
  • W czwartek zapraszamy do bazyliki św. Józefa na modlitwę w intencji rodzin i poczętego życia. Początek o godz. 17.00.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w kościele od godz. 17.00. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.00; ks. Łukasz w sobotę od godz. 9.00. Msza święta i adoracja z modlitwą o uzdrowienie i namaszczeniem olejem św. Szarbela w piątek o 19.30.
  • W sobotę po mszy św. o godz. 8.00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, a później spotkanie na plebanii. Na to spotkanie zapraszamy również Radę Duszpasterską.
  • W przyszłą niedzielę po mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00 zapraszamy na kawę, herbatę i coś słodkiego.
  • Z racji jubileuszu 350 rocznicy konsekracji naszej świątyni została wydana książka – reprint autorstwa Adama Chodyńskiego z 1874 r. p.t.: KOŚCIÓŁ I KLASZTOR OJCÓW REFORMATÓW W KALISZU. Wstęp napisał ks. Łukasz Zawidzki, a książka w cenie 30 zł jest cegiełką na spłatę malowania naszego kościoła. Wydaliśmy tylko 250 sztuk.
  • Do nabycia jest numer Opiekuna i Różańca. Pamiętajmy o kalendarzach diecezjalnych. Możemy też zabrać ze sobą medytację nad dzisiejszym Słowem.