Start Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela zwykła - 24.09.2023

XXV Niedziela zwykła - 24.09.2023

Email Drukuj PDF

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2023 r.

 

  • Niech czas misji świętych z racji JUBILEUSZU 350 ROCZNICY KONSEKRACJI NASZEJ ŚWIĄTYNI będzie dla nas czasem radości i przyjęcia darów duchowych. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Ks. Bp Damian Bryl odprawi mszę świętą jubileuszową. Prosimy o modlitwę w intencji o. Mirosława, wszystkich parafian i związanych z naszą parafią.
  • W środę wspominamy św. Wincentego a Paulo; w czwartek św. Wacława; w piątek obchodzimy święto Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała; a w sobotę wspominamy św. Hieronima.
  • W najbliższy czwartek w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy do modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. Zachęcamy, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, miejscem pracy, szkołą lub kościołem i odmówić publicznie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Kolejna edycja kursu ALPHA rozpocznie się w naszej parafii 28 września. Kurs ma na celu przez rozmowy przy kolacji, film i spotkanie w grupach pomóc w odkryciu na nowo sensu wiary i życia. Kurs skierowany jest do ludzi dorosłych i młodych. Zapisy w zakrystii i pod numerem telefonu podanym na banerze wiszącym przed kościołem.
  • Uczniów z klas VIII i starszych, którzy nie mają bierzmowania, prosimy o pozostanie w kościele po mszy świętej o godz. 10.00.
  • Dzieci, które chciałyby dołączyć do scholii parafialnej, s. Maksymiliana serdecznie zaprasza na próby w każdą niedzielę o godzinie 11:30 do kościoła (czyli pół godziny przed mszą świętą).
  • Zachęcamy do lektury Opiekuna i innych czasopism katolickich. Pamiętajmy o kalendarzach diecezjalnych. Możemy też zabrać ze sobą medytację nad dzisiejszym Słowem.