Start Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła - 10.09.2023

XXIII Niedziela zwykła - 10.09.2023

Email Drukuj PDF

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2023 r.

 

  • Przeżywamy czas JUBILEUSZU 350. ROCZNICY KONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA. W sobotę 23 września o godz. 18.00 rozpoczniemy tygodniowe misje święte. Poprowadzi je o. Mirosław Kopczewski – franciszkanin z Niepokalanowa. Nauki misyjne będą głoszone podczas wszystkich mszy świętych niedzielnych, od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 18.00, a w sobotę o godz. 8.00 i 18.00. Zakończenie misji w niedzielę 1 października uroczystą mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Damiana Bryla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji, naszej parafii i o. Mirosława.
  • We wtorek wspominamy Najświętsze Imię Maryi; w środę św. Jana Chryzostoma BpDK; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża świętego; w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; a w sobotę św. Korneliusza PpM i św. Cypriana BpM.
  • W najbliższą środę zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.30 i procesję po Eucharystii.
  • Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę po procesji fatimskiej o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  • W przyszły poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W piątek i sobotę podczas mszy wieczornych i w niedzielę o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży z naszych rodzin. Niech w tym czasie Tygodnia Wychowania nasza modlitwa będzie zawierzeniem Bogu dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o zadbanie, by dzieci i młodzież uczestniczyli w katechezie szkolnej.
  • Kolejna edycja kursu ALPHA rozpocznie się w naszej parafii 28 września. Kurs ma na celu przez rozmowy przy kolacji, film i spotkanie w grupach pomóc w odkryciu na nowo sensu wiary i życia. Kurs skierowany jest do ludzi dorosłych i młodych. Zapisy w zakrystii i pod numerem telefonu podanym na banerze wiszącym przed kościołem.
  • Przypominamy uczniom z klas VIII i starszym o przygotowaniu do bierzmowania. Zgłoszenia i spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.
  • Dzieci, które chciałyby dołączyć do scholii parafialnej, s. Maksymiliana serdecznie zaprasza na próby w każdą niedzielę o godzinie 11:30 do kościoła (czyli pół godziny przed mszą świętą).
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na uczelnie katolickie.
  • Są nowe numery Opiekuna i Misyjnych Dróg. Zachęcamy również do nabywania kalendarza diecezjalnego na 2024 rok, który jest cegiełką na utrzymanie naszych kleryków. Można też zabrać ze sobą medytację nad dzisiejszym Słowem Bożym.