Start Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela zwykła - 27.08.2023

XXI Niedziela zwykła - 27.08.2023

Email Drukuj PDF

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023 r.

 

  • Jezus wybiera słabych ludzi, aby dokonywali wielkich dzieł przez wiarę i pokorne współdziałanie z łaską uświęcającą.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Augustyna BpDK; we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w piątek modlimy się o pokój w rocznicę wybuchu II wojny światowej.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas mszy świętych. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, ks. Łukasz w sobotę od godz. 9.00. Msza św. zakończona adoracją, modlitwą o uzdrowienie i namaszczeniem olejami św. Szarbela w piątek o godz. 19.30.
  • W sobotę o godz. 8.00 msza św. w intencji Żywego Różańca, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i spotkanie Żywego Różańca.
  • W przyszłą niedzielę 3 września na mszę świętą o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przyniesienie aktów chrztu wszystkich, którzy byli ochrzczeni poza naszą parafią. Prosimy również do 10 września zgłaszać dzieci, które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej w roku 2024. Od września zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi na msze święte o godz. 12.00.
  • Witamy serdecznie w nasze wspólnocie parafialnej s. Wiesławę, która będzie pełniła obowiązki zakrystianki i kościelnej. Siostrę i jej trudną pracę polecajmy opiece św. Józefa i św. Piotra z Alkantary – patronów naszej świątyni.
  • Jest do nabycia nowy numer Opiekuna. Pamiętajmy o kalendarzach diecezjalnych, które są cegiełką na kształcenie naszych kleryków. Można również zabrać ze sobą medytację nad niedzielną ewangelią.
  • Od 1 września MSZE ŚWIĘTE w naszej parafii będą odprawiane: W DNI POWSZEDNIE (od poniedziałku do piątku) – o godz. 6.30, 17.00 i 18.00; w soboty o 8.00 i 18.00; w NIEDZIELE – o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17.30.