Start Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie - 21.05.2023

Wniebowstąpienie Pańskie - 21.05.2023

Email Drukuj PDF

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21.05.2023 r.

 

  • Jako chrześcijanie jesteśmy posłani, by nauczać wszystkie narody, udzielać chrztu i zachowywać Ewangelię. Pamiętajmy w modlitwie o diakonach, którzy w czwartek przyjmą święcenia kapłańskie w naszej katedrze.
  • Codziennie odprawiamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę; w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek św. Filipa Neri i obchodzimy Dzień Matki. W sobotę od godz. 20:00 razem ze Wspólnotą Synaj i Domowym Kościołem zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. W programie konferencja, modlitwa o dary Ducha Świętego, przerwa na kawę i herbatę, a ok. godz. 22.30 Eucharystia. Serdecznie zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca, siostry, młodzież, kandydatów do bierzmowania i wszystkich parafian.
  • Komunia rocznicowa w naszej parafii będzie w niedzielę 11 czerwca. Spotkanie dla dzieci rocznicowych i rodziców dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00.
  • Pielgrzymka dzieci komunijnych do Częstochowy i Gidel będzie 17 czerwca. Dzieci można zapisywać jeszcze dzisiaj u s. Cordii i w zakrystii. Koszt 65 zł. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. Dziś PROCESJA RÓŻAŃCOWA w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Rozpoczęcie o 13.30 w kaplicy pw. św. Jana Pawła II, zakończenie przy pomniku Papieża ok. 15.30. Procesja będzie szła obok naszej świątyni.
  • Od 22 do 25 maja będziemy mogli przekazać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Jak co roku elektrośmieci będzie można zostawiać w garażu przy Domu Parafialnym. Wjazd od ul. Kopernika. Przychód z akcji będzie przekazany na działalność misyjną ks. Tomasza Zysnarskiego w Kazachstanie.
  • Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom dzieci komunijnych za złożoną ofiarę na pokrycie kosztów malowania kościoła (2500 zł), wystrój i posprzątanie świątyni. Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary na pokrycie kosztów malowania.