Start Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela wielkanocna - 14.05.2023

VI Niedziela wielkanocna - 14.05.2023

Email Drukuj PDF

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05.2023 r.

 

  • W białym tygodniu dzieci komunijne przychodzą do kościoła na nabożeństwo majowe i eucharystię o godz. 17.30. W poniedziałek będziemy modlić się szczególnie w intencji rodziców i opiekunów, we wtorek w intencji dziadków, rodzeństwa i rodziców chrzestnych, w środę będziemy zawierzać siebie opiece Maryi i św. Józefa oraz zostaną poświęcone dewocjonalia i pojazdy; w czwartek będziemy modlić się za misje i misjonarzy oraz składać ofiary na pomoc dla dzieci na misjach. W piątek poświęcimy obrazki komunijne i będziemy modlić się o wolność od wszelkich nałogów i zniewoleń.
  • W liturgii Kościoła we wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli – patrona naszej Ojczyzny; w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy tzw.: dni krzyżowe. Prosimy o urodzaje i błogosławieństwo dla każdej pracy
  • Komunia rocznicowa w naszej parafii będzie w niedzielę 11 czerwca. Spotkanie dla dzieci rocznicowych i rodziców w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.
  • Pielgrzymka dzieci komunijnych do Częstochowy i Gidel będzie 17 czerwca. Dzieci można zapisywać u S. Cordii do końca tygodnia. Koszt 65zł.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę zapraszamy na PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Rozpoczęcie o 13.30 w kaplicy pw. św. Jana Pawła II, zakończenie przy pomniku Papieża ok. 15.30. Procesja będzie szła koło naszej świątyni.
  • Wspólnota Synaj zaprasza we wtorek na mszę św. o godz. 18.00 i modlitwę uwielbienia połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  • Obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00.
  • Od 22 do 25 maja będziemy mogli przekazać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Jak co roku elektrośmieci będzie można zostawiać w garażu przy Domu Parafialnym. Wjazd od ul. Kopernika. Przychód z akcji będzie przekazany na działalność misyjną ks. Tomasza Zysnarskiego w Kazachstanie.
  • W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów malowania kościoła.