Start Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela wielkanocna - 23.04.2023

III Niedziela wielkanocna - 23.04.2023

Email Drukuj PDF

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

23.04.2023r.

 

 • Uczestniczymy w wielkiej tajemnicy wiary, w misterium miłości Boga do człowieka. Rozpoznawajmy nieustannie Chrystusa w Eucharystii. Niech Jego Miłość wlewa się w nasze serca, rozszerza je w taki sposób abyśmy mogli objąć naszą troską cały świat. Niech 15 Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który dzisiaj rozpoczynamy, skłania nas do częstego czytania i słuchania Słowa Bożego.
 • Zapraszamy od poniedziałku do piątku od godz. 17.30 na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której można skorzystać ze spowiedzi. Zachęcamy również, aby w środy za przyczyną Matki Bożej Nieustającej Pomocy powierzać Bogu swoje rodziny.
 • W piątek o 17.45 modlitwa za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni, a także zmarłych parafian.
 • W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha BpM; we wtorek święto św. Marka Ew.; w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny DK, patronki Europy. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO SŁUŻBY W KOŚCIELE.
 • Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w sanktuarium św. Józefa i są kontynuacją dziękczynnych pielgrzymek Księży, więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za przyczyną św. Józefa Kaliskiego. Głównym punktem obchodów będzie msza św. sprawowana w najbliższą sobotę o godz. 12:00 w narodowym sanktuarium św. Józefa pod przewodnictwem prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka.
 • Harmonogram prób dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej:
  a) poniedziałek – godz. 16.00 – obie grupy;
  b) wtorek – godz. 16.00 – grupa I (niedziela, godz. 10.00);
  c) piątek – godz. 16.00 – grupa II (niedziela, godz. 12.00).
 • Jest nowy numer Opiekuna i Gościa Niedzielnego.